język / language:     
Addit Sp. z o. o.
HOMEAKTUALNOŚCIBLOGKARIERADOWNLOADFILMYKONTAKT

AKTUALNOŚCI

17  Czerwca  2022

Portret HR-owca

W tym Międzynarodowym Dniu HR, który przypada na 20 czerwca, zachęcamy Was do poznania naszych szalonych pracowników ds. zasobów ludzkich. Poznajcie ludzi, którzy sprawiają, że nasza firma odnosi sukces. Dzięki ich pracy, a także naszej pracy kontynuujemy naszą podróż w kierunku tworzenia lepszych miejsc pracy dla lepszego świata. Oto nasz dział HR! 

 

Beata, Manager HR.

 

"Będąc menedżerem uważam, że zasoby ludzkie wymagają specjalnej wiedzy. Dlatego na początku mojej kariery zawodowej, zaczęło mnie fascynować zarządzanie obszarem personalnym w firmie.  Wyzwaniem w pracy jest przeprowadzanie, bywa, że bardzo trudnych rozmów z pracownikami. Jest to wyzwanie, ale wyzwanie, które bardzo lubię. Pozwala mi także na poznanie moich mocnych i słabych stron.

Motywacją w pracy jest dla mnie atmosfera, wszelkie nowe wyzwania, które na mnie czekają.  Należę do grona osób decyzyjnych. Moim zadaniem jest kierowanie ludźmi, z punktu widzenia strategicznego myślenia o organizacji. Zadania, które wymagają niestandardowych rozwiązań, sprawiają mi największą przyjemność na obecnym stanowisku.

Czas wolny jest moją przestrzenią na odpoczynek, który chętnie spędzam z rodziną na wspólnych spacerach, graniu w gry. Aktywność fizyczna jest dla mnie bardzo ważna, dlatego często wybieram się na długie przejażdżki rowerowe.”

Teraz z kolei przedstawimy Wam Klaudynę, która dołączyła do naszego grona w tym roku.

 

Klaudyna obejmuje stanowisko młodszego specjalisty ds. kadr i płac. Czym się zajmuje w pracy? Zatrudniania nowych pracowników, wprowadza nieobecności, dokonuje wszelkich rozliczeń oraz nalicza wynagrodzenia, przygotowuje  dokumenty.

Wyzwania w pracy? Mierzy się z ciągłymi zmianami w przepisach. Obecnie największą przyjemność ma z poznawania tajników SAP-a. Klaudyna przyznaje, że wcześniej „nie pracowała z tym programem i jest on nieodkrytą skarbnicą wiedzy, która ciągle zaskakuje.”

Jak Klaudyna spędza wolny czas? Ważna jest dla niej rodzina i to właśnie jej poświęca najwięcej czasu. Gdy ma chwilę wolną tylko dla siebie, zanurza się w świat książek.

Jaki mit słyszała o swoim stanowisku pracy? "Pracownicy kadr to tylko siedzą i piją kawę. :)

Poniżej Iwona.. 

 

Przed Iwoną, naszym specjalistą ds. kadr i płac , stoi nie lada wyzwanie. Na czym polega jej praca? Jest odpowiedzialna za naliczanie wynagrodzeń, księgowanie płac, sporządzanie deklaracji rozliczeniowej do ZUS. Sporządza także wnioski rozliczeniowe wynagrodzeń pracowników młodocianych. Zajmuje się  ubezpieczeniami pracowniczymi oraz obsługuje PPK.

Jak każdy pracownik, Iwona także napotyka ciągłe wyzwania, z którymi sobie świetnie radzi. Na obecną chwilę jest nim prawidłowe naliczanie wynagrodzeń w Nowym Ładzie oraz monitorowanie ciągłych zmian przepisów w ciągu roku, które sprawiają, że praca jest bardzo absorbująca i wymaga ogromnej czujności jak i śledzenia przepisów na bieżąco. Nasza kadrowa także dba o świadomość pracowników co się dzieje się w przepisach.

Jakie projekty dają największą przyjemność na obecnym stanowisku?

Iwona uwielbia kontakt z ludźmi.  Ważne jest dla niej podejście do pracowników, możliwość nawiązania z  nimi współpracy. W ten sposób poznaje charakter pracowników, ich potrzeby. Umiejętność słuchania oraz wnikliwa analiza potrzeb danego pracownika sprawia, że Iwona do każdego podchodzi indywidualnie oraz ze świeżym podejściem. Jej serce kieruje się ku temu, by pomóc ludziom zrozumieć się nawzajem lub przynajmniej spróbować pomóc im to osiągnąć.  Jak sama mówi "zmusza ją to oczywiście pozytywnie do próby jak najszybszego odnalezienia odpowiednich relacji z nowym pracownikiem, co nie zawsze jest to łatwe”. Wdzięczność pracowników ADDIT, miłe słowa, uśmiech oraz zwykłe wypowiedzenie słów „dziękuję za pomoc” dają jej ogromną motywację do dalszego działania.

Jest czas na pracę, ale nie samą pracą człowiek żyje. W wolnych chwilach Iwona lubi wypić kawę na tarasie, zrelaksować się na jazdą rowerem. Kocha naturę, dlatego praca w ogrodzie,  pielęgnacja roślin, wycisza ją. Obserwacja kwitnących nowo posadzonych sadzonek jest plastrem miodu na jej duszę i niezmiernie cieszy jej oczy.

Mit na temat jej pracy, który słyszy najczęściej to "naciskam guzik i wypłata się sama liczy".

Urszula.. Młodszy specjalista ds. kadr.

 

Jaki jest jej zakres obowiązków? Do jej zadań specjalnych należy: przygotowywanie umów, aneksów, zmian administracyjnych, czynności związanych z zatrudnieniem i zwolnieniem pracownika. Zajmuje się także prowadzeniem akt osobowych, ewidencją czasu pracy, urlopów, nieobecności. Ula monitoruje kończące się terminy oraz zarządza grupowymi ubezpieczeniami pracowniczymi.

Co jest jej największym wyzwaniem w pracy?

Wyzwaniem jest zapamiętanie wszystkich imion coraz większego grona naszych pracowników :-) To już 800 osób. Nie lada wyzwaniem jest również śledzenie ciągle zmieniających się przepisów Nowego Ładu, gdzie zmiana zmienia zmianę… i wprowadzenie odpowiednich zmian na czas.

Co motywuje Ulę do pracy?

Motywacją w pracy są dla niej koleżanki w pracy. W dziale kadr tworzy pomost między pracodawcami a pracownikami. Jak na HR-a przystało, uwielbia pracę wśród ludzi oraz z ludźmi!

Jak spędza czas wolny nasz HR?

Czas wolny spędza najczęściej w gronie rodzinnym albo wyrusza na mazury cieszyć oko pięknymi krajobrazami, powdychać świeżego powietrza.

Poznajcie Małgorzatę, młodszego specjalistę ds. kadr.

Małgorzata zajmuje się rekrutacją nowych pracowników. Do jej zakresu obowiązków należy również organizowanie szkoleń dla pracowników. Dodatkowo można się do niej zgłosić z odnowieniem uprawnień. Administruje aplikacją i platformą szkoleniową oraz organizuje imprezy okolicznościowe.

 

Jakie jest jej największe wyzwanie w pracy?

Tak jak u pozostałych naszych HR-owców, jest to dostosowanie się ciągle zmieniających się przepisów oraz norm. 

Co motywuje Gosię do pracy?

Każdy dzień jest niej  jest niespodzianką. Za każdym razem, gdy otwiera Additowe wrota, pojawia jej się myśl, że „w pracy nigdy nie wiadomo co ciekawego przyniesie dzień. Na tylu pracowników zawsze ktoś w jakiś ciekawy sposób zaskoczy”. :)

Gosia cieszy się z poznawania nowych ludzi, technologii, procedur. Nawet to, że pracuje w tej właśnie firmie jak Addit, napawa ją dumą.

Z czego czerpie najwięcej przyjemności podczas pracy?

Najbardziej lubi rzeczy trudne do ogarnięcia, zrozumienia, wykonania. Mimo, że się strasznie przy tym nadenerwuje to późniejsza satysfakcja z efektów jest przyjemna. A po pracy zazwyczaj czas wolny spędza w domu grając w gry planszowe oraz karciane.

Rodzynkiem, który pracuje jako asystent działku Kadr, jest Dawid.

 

Dawid, jako asystent, zajmuje się administrowaniem aplikacji i portalem pracowniczym. Do jego obowiązków należy również przygotowywanie dokumentów oraz bieżąca aktualizacja dokumentów pracowniczych. Wyzwaniem jest umiejętność odmówienia zrobienia zadania za inną osobę, gdy samemu ma się pełne ręce pracy.

Motywacją dla niego jest szczerze podziękowanie za poświęcony czas, doprowadzenie danej sprawy do końca oraz za zaangażowanie.

Z czego czerpie najwięcej przyjemności podczas pracy?

Dawid uwielbia zajmować się zadaniami powierzonymi przez innych pracowników. Wtedy czuje się spełniony i ma satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Pomaganie na przykład w problemach z wystawieniem wniosku o urlop, błędach w aplikacji, czy nawet sprawach prywatnych napawa go energią do dalszego działania.

Gdy nie patrzy w Exelowskie liczby, Dawid poświęca swój czas wolny na oglądanie serialów, granie w gry video oraz wspólne spędzanie czasu z drugą połówką.

Ostatnim naszym młodszym specjalistą ds. kadr jest Sylwia.

 

„Najważniejszymi obszarami, którymi się zajmuje jest: obsługa interesantów ;) Prowadzenie dokumentacji pracowniczej, rejestrowanie i uaktualnianie danych w systemie kadrowo-płacowym, obsługa ubezpieczenia grupowego. Administruje także aplikację pracowniczą, prowadzę i aktualizację tablicę kompetencji pracowników, prowadzę ewidencję zwolnień lekarskich. Wspieram działania zespołu kadr i płac. Wyzwaniem w pracy jest dla mnie traktowanie każdego pracownika na równi. Motywacją są dla mnie ludzie, których poznałam w pracy. Uwielbiam projekty, które wymagają skupienia i skrupulatności. Mogę wtedy skupić się na jednym zadaniu. Jak spędzam wolny czas? Obecnie jestem mamą 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu :) Mit, który słyszałam na temat kadr to to, że jesteśmy wredne. Na szczęście naszej firmy to nie dotyczy."

Naszym HR-owcom chcielibyśmy podziękować za ten ogrom entuzjazmu i zaangażowania, który wkładają w codzienną pracę.